Бетон — французьке слово, яке означає «штучний кам’яний будівельний матеріал». Його отримують шляхом затвердіння суміші з цементу, води і інших складових, наповнювачів. Склад бетону можуть супроводжувати наповнювачі для бетону. У асфальтобетоні вода не застосовується. Цікаво, що бетон використовувався ще 6000 років тому в Межиріччі, а широкого поширення він набув в Древньому Римі. В’язка речовина стала відома в 1844 році завдяки І. Джонсону. Сьогодні лідирують у виробництві цього матеріалу Китай та США.

Все, що вам потрібно знати про бетон

ВИКОРИСТАННЯ БЕТОНУ ДЛЯ БУДІВНИЦТВА

Серед усіх матеріалів, що використовуються для будівництва, бетон вважається найпоширенішим. Ніякого процесу будівництва без нього уявити не можна.

ВИДИ ЦЕМЕНТУ

• Матеріал, що застосовують для приміщень промислового та цивільного призначення (звичайний);

• Для дороги, теплоізоляції, гідротехніки і інших нестандартних видів будівництва (спеціальний).

Згідно з особливостями наповнювачів бетон буває щільним, пористим або спеціальним.

В’язка речовина розділяє цемент на такі види: силікатний, цементний, гіпсовий, шлаколужний, полімерний, асфальтний …

Структура матеріалу буває: з порами, осередками, щільна, з великими порами.

 

Все, що вам потрібно знати про бетон

 

Термін твердіння бетону і умови дозволяють поділити його на такі види: в природних умовах, з обробкою тепла і вологий, з атмосферним тиском, з автоклавним твердінням.

Клас бетону і марки бетону — це специфічні властивості, які показують його міцність, яка буває різною. Схоплювання бетону відбувається протягом певного часу. Кінцевий термін — 28 днів. Якщо розчин якісний, то цей процес не припиняється. Міцність безпосередньо залежить від співвідношення води і цементу. Найоптимальніший варіант, популярний — коли води беруть 0,3, а цементу 0,5. При меншому співвідношенні пластичність також невисока. А якщо процентне співвідношення води більше, то міцність зменшується, а рухливість (жорсткість бетону) збільшується. Для позначення класу використовують букву В і цифру для інформування про тиск. Марка позначає кількість бетону в суміші, де цифра позначає навантаження, яке суміш здатна витримувати. Клас позначає гарантовану міцність, а марка середній розрахунок.

МАРКИ БЕТОНУ ПО МОРОЗОСТІЙКОСТІ І ВОДОНЕПРОНИКНОСТІ

Марки по водонепроникності бувають таких видів: W4, W6, W8 і проміжні. Буває бетон, який прямо характеризується водонепроникністю, і побічно, тобто в співвідношенні води і цементу, поглинання води відповідно до маси.

Морозостійкість позначається буквою «F». Таблиця бетону ясно показує, яким він буває по цій характеристиці.

Все, що вам потрібно знати про бетон

 

ПІДБІР СКЛАДУ БЕТОНУ

Бетонна суміш залежить від багатьох факторів. І якщо не враховувати їх, то міцності і довговічності бетонної побудови не чекайте. У будівельників часто прийнято робити заміс «на око», лопатами. Це стає причиною неточності співвідношення складу, особливо якщо говорити про воду і бетон. Надалі міцність, жорсткість і інші характеристики губляться безслідно, і терміни експлуатації об’єкта скорочуються. Природно, що дотримуватися пропорції не просто, але намагатися необхідно.

Щоб розрахувати склад суміші з товарним, найбільш популярним цементом, потрібно уважно вивчити, який саме склад бетону потрібен: марка, добавки, в тому числі і хімічні. Для 1 кубічного метра бетону за розрахунком потрібно:

  • Щебень розміром 40 мм, не більше
  • Рухливість бетону 5 см
  • Співвідношення води і цементу 0,57
  • Міцність бетону М200
  • Пісок з щільністю 2,6 кг/л, щільність цементу 3,1 г/см кубічний

В результаті співвідношення в оптимальному варіанті має виглядати наступним чином: цемент — 1 частина, пісок — 2,3 частини, щебінь — 3,4 частини

У таблиці описано й інші пропорції.

Все, що вам потрібно знати про бетон

Про бетон можна говорити багато, сподіваємося, що ця інформація залишиться для читачів цікавою і необхідною.